Bílá sobota, L.P. 2018

Bílá sobota, L.P. 2018
1. dubna

Během Bílé soboty jsme se ráno sešli na společnou modlitbu ranních chval s četbou. Potom následoval úklid kostela. Celý den byl navštěvován Boží hrob. Večer se skupinou mladých proběhlo setkání s doprovodným programem k tématu velikonoc.

Ráno o Bílé sobotě se farnost sešla na společné ranní chvály s četbou.

IMG_9845_resultIMG_9852_result

Potom následoval úklid kostela, aby byl připravený na největší křesťanskou událost roku - Vzkříšení Ježíše Krista.

IMG_9855_resultIMG_9858_result

 

Během celého dne jsme navštěvovali až do 15 - ti hodin Boží hrob, kde jsme rozjímali o posledních okamžicích Ježíš na této zemi a děkovali mu za získanou spásu pro nás všechny.

Z_Boží hrob

Večer se setkali dobrovolníci s další mládeží, aby rozjímali "svým způsobem" o velikonočních událostech. Zde je zápis jednoho z nich:

"V sobotu jsem se jako nezasvěcený nováček zúčastnil setkání mladých a animátorů, které pokračovalo přespáním v prostorách SKM Zlín a slavením velikonoční vigilie v neděli ráno. Právě jako absolutní nováček jsem tam šel s lehkými obavami, protože jsem vůbec netušil, co můžu čekat. Večer začal bohatou večeří a myslím, že každý si přišel na své. Jídla i pití bylo dostatek a po skončení večeře ještě spousta zbyla.

P3313423_resultP3313420_result
Po večeři následoval společný program, který začal poslechem velikonočního kázání známého kněze. Po poslechu jsme nejprve soukromě a pak taky společně vstřebávali vyslechnuté myšlenky pomocí her a aktivit, které měli organizátoři velice krásně připravené. Prožitek nám účastníkům nezkazila ani technická závada na audio technice, která odložila začátek poslechu velikonočního kázání.

P3313427_resultP3313432_result
Večer končil společnou modlitbou. Účastníci měli možnost společně přespat v prostorách SKM a ráno ve 4 hodiny potom slavit Velikonoční vigilií. Jelikož to byla má 1. takováto akce, nemohu moc porovnávat, večer se mi ale velice líbil a už se velice těším, až si takovýto večer zopakuji."


Jan Stránský

Související galerie