Májíček 2017

Májíček 2017
31. května 2017

27.5.2017 se konal na prostranství před kostelem již VIII. ročník Česko-slovenského dětského folklórního festivalu Májíček.

Na podiu se postupně před zraky desítek diváků představily dětské folklórní soubory ze Slovenska – DFS Čečinka z Bratislavy, DFS Trnavček z Trnavy, a z České republiky – DFS Jatelinka z Moravské Nové Vsi, DFS Pitíňánek z Pitína, DFS Vonička ze Zlína, DFS Vranečka z Nového Hrozenkova a v neposlední řadě domácí soubor DFS Trnečka ze Zlína.

DSC_0740

Již počtvrté byla součástí festivalu zpěvácká soutěž „O Májíčkového slavíčka“, které se zúčastnilo dvanáct zpěváčků ze zúčastněných souborů. 1. místo putovalo na Slovensko a to k Nicol Hrabalíkové z DFS Trnavček z Trnavy, 2. místo patřilo Jakubovi Geržovi z DFS Trnečka ze Zlína a 3. místo Janu Čevelovi z DFS Vonička ze Zlína.

DSC_0996

Všechny přítomné děti se také mohly zúčastnit výtvarné soutěže na téma „Na jaře“ a samozřejmě nechyběly ani soutěže, hry pro děti, výtvarná dílnička a trampolína.

DSC_1296

Tuto akci organizoval Orel jednota Zlín. Za finanční podporu patří díky Zlínskému kraji a Statutárnímu městu Zlín, za sponzorské dary firmě Vitar s.r.o., Podravka – Lagris a.s. a Váhla a spol s.r.o..

DSC_0933

Související galerie