Setkání mládeže v Brně s hlavním představeným SDB

Setkání mládeže v Brně s hlavním představeným SDB
29. září 2017

Výjimečné zážitky si několik stovek mladých lidí odvezlo ze setkání s hlavním představeným salesiánů otcem Angelem Fernándezem Artimem v Brně-Žabovřeskách. Akce se konala v den svátku sv. Václava u příležitosti 90. výročí příchodu salesiánů do České republiky.

Program se nesl v duchu vděčnosti za uplynulých 90 let, radosti ze současného působení salesiánů a odpovědnosti za pokračování tohoto díla.

 IMG_9799_resultIMG_9791_resultIMG_9828_result

 

 

 

Na pódiu se vystřídali hudebníci, tanečníci, stepaři a rappeři, ale zazněla také působivá slova starších salesiánů a hlavního představeného, který jako desátý nástupce Dona Boska povzbudil mladé k radosti a odvaze přinášet salesiánského ducha do dnešních dní.

 IMG_9857_resultIMG_9843_resultIMG_9851_result

Odpoledne si účastníci mohli vybrat ze široké nabídky workshopů zaměřených na čtyři pilíře salesiánského díla: kostel, školu, domov a hřiště. Mezi aktivitami nechyběl fotbalový zápas, modlitby, přednáška, čajovna, diskuze a možnost osobního setkání se salesiány.

IMG_9889_resultIMG_0006_resultIMG_0024_result

Vyvrcholením celého dne byla závěrečná mše svatá na fotbalovém hřišti. "Bůh má odpověď pro každého člověka, který se ho upřímně ptá: Jaký je tvůj sen o mém životě? Kde si přeješ, abych byl šťastný?" řekl Artime ve své promluvě a vyzval mladé, aby se nebáli nabídnout svůj život jako dar Bohu ve své rodině, ve svém poslání nebo ve službě druhým, jako to udělali dva salesiáni, kteří během slavnosti složili věčné sliby.

IMG_0048_resultIMG_0083_resultIMG_0123_result

 

Anežka Hesová