Co nabízíme

Hlavním cílem naší služby je pomáhat mladým a doprovázet je v náročném období jejich života. Nástrojem pro tuto pomoc je „dohoda o užívání služby a individuální plán“. Na obrázku je znázorněn lodičkou č. III, kdy se pracovník KDM snaží společně s uživatelem služby opravit díru v trupu, kvůli které se loďka potápí.

Děravá loďka znázorňuje těžkosti, které mladí lidé na cestě k dospělosti prožívají. Ve skutečnosti pomáháme řešit těžkosti z různých oblastí života mladého člověka. Nejčastější témata zakázky (cílů zmíněných individuálních plánů) si můžete prohlédnout ZDE.

 

V Kubu dětí a mládeže nabízíme také:

Trávení volného času

Můžeš tady trávit svůj volný čas, sejít se s kamarády nebo tu najít nové. Můžeš si zde zahrát spoustu her s kamarády, pracovníky nebo i sám. Pokud máš rád sport, je ti k dispozici fotbalové hřiště, basket, atd. Pokud budeš chtít, můžeš tady jen nerušeně relaxovat, psát úkoly do školy, pokecat s někým a v neposlední řadě si dát něco dobrého k jídlu nebo k pití v baru.

Pomoc se školou

Pokud plaveš v nějakém předmětu ve škole a jsou z toho akorát maléry ve škole i doma, nezoufej! Můžeme ti vysvětlit to, čemu nerozumíš, případně zajistit dlouhodobé doučování, aby ses podobných problémů a starostí zbavil.

Odbornou pomoc

Občas je potřeba vyřešit něco, co se nevyřeší za jeden den, ale chce to čas. K tomu jsou zde odborní pracovníci, se kterými se můžeš do řešení dlouhodobých i krátkodobých problémů pustit. Nevyřeší problém za tebe, ale díky svým zkušenostem a znalostem ti můžou pomoct se v problému správně zorientovat a následně spolu s tebou hledat jeho řešení.