Klub dětí a mládeže je nízkoprahové zařízení pro děti a mládež

• NZDM je chráněným místem, kde mohou mladí lidé najít nejen podporu a odbornou pomoc, ale také zábavu a bezpečný prostor pro vlastní aktivity. Pro pobyt v zařízení není potřeba registrace nebo zaplacená vstupenka. Stačí jen přijít a prožít svůj čas ve společnosti vrstevníků.
  • NZDM je sociální službou podle zákona O sociálních službách, jejím cílem je minimalizovat možná rizika souvisejících se způsobem života mladých lidí a umožnit jim lépe se orientovat v jejich sociálním prostředí a řešit problémy.
  • NZDM poskytuje své služby zdarma. Ministerstvo práce a sociálních věcí hradí poskytovatelům sotva 60% nákladů. Zbytek si musí poskytovatel sehnat sám. V našem městě pomáhá organizacím s úhradou nákladů ještě Fond mládeže a tělovýchovy statutárního města Zlín
  • Ve Zlíně poskytují služby NZDM dvě organizace. Unie Kompas a Salesiánský klub mládeže Zlín. Obě organizace mezi sebou dobře spolupracují a doplňují se ve svých nabídkách.

Salesiánský klub mládeže Zlín poskytuje služby NZDM na Jižních Svazích pod novým kostelem na Okružní ulici.