O nás

Kdo jsme a jak jsme začínali ..

Projekt Nealkopátků navazuje a Nealkodiscoshow, což byla aktivita SKM Zlín, která byla určena mladým lidem, především ve věku 14 – 17 let. Šlo o formu zábavy, která je mladým blízká, navíc v bezpečném prostředí, bez alkoholu a drog.

 

  • Historie Nealkodiscoshow

Historicky první nealkodiscoshow se konala 30.8. 1997
 v sále kulturního domu Lesanka ve Zlíně. V té době jsme diskotéky pořádali jednou za měsíc a to v sobotu. Postupem času se přesunuly na časově výhodnější pátek a vzrůstající poptávka si vyžádala zdvojnásobení jejich počtu. Dále tedy pořádáme diskotéky jednou za čtrnáct dní vždy v pátek.

V roce 2003 jsme se přesunuli do nových prostor Střediska mládeže na JS, kde jsme působili do roku 2014. Nové prostory s novým vybavením (profesionální zvuková i světelná aparatura, vybavení sálu) nám pomohly posunout nealkodiscoshow zase o kus dál.

 

  • Současnost

Od roku 2015 přešly nealkodiskotéky do zcela nového kabátu. Nahradil je projekt Nealkopátků. Změna spočívá v tom, že diskotéku, jako hlavní formu zábavy jsme nahradili atraktivním programem (řízeným i zcela volnou zábavou), zaměřeným na preventivní témata.

 

  • Cíle Nealkopátků jsou tyto:

1) poskytnout dětem a mládeži ve věku 14 - 18 let bezpečný prostor pro zábavu bez alkoholu a jiných omamných látek (kontroly alkotestrem ochrankou při vstupu),

2) ukázat jim, že se lze bavit i bez užití zmíněných látek,

3) socializace účastníků

Socializace příchozích znamená možnost rozšíření jejich vrstevnické skupiny o nové kamarády, učit se chování ve skupině, apod. Díky nabídce společného programu na preventivní témata, které bývají zpracovány zejména formou zážitku si účastníci mohou rozšířit své vědomosti a dovednosti, dále je dbáno na rozvoj osobnosti a možnost nalezení či zkvalitnění kamarádských vztahů.

 

  • Nealkopátky budou probíhat 1x za měsíc během školního roku, zpravidla poslední pátek v měsíci.

 


 

MŠMTZlín

Zlínský kraj

LOGO sdb cz_s napisem